lokanta_tasarim_stajyer

Öncelikle başvuracağınız firmayı incelemeli, kendinizi geliştirmek istediğiniz bir yer olduğunu düşünüyorsanız başvuru yapmalısınız.

Tasarım ofisine stajyer olarak başvurmak için öncelikle yapmamız gerekenler nelerdir?

CV ( Özgeçmiş)

Öncelikle tasarımcı özgeçmişi nasıl hazırlanır ön araştırma yapılır. Kendi tarzımızı da ortaya koyabileceğimiz bir tasarım belirlenir.

Özgeçmişinizde mutlaka olması gereken bilgiler;

Fotoğraf,

Kişisel bilgiler (Ad-Soyad, Doğum Tarihi, Adres Bilgisi, Telefon numarası,..),

Eğitim Bilgileri,

Yabancı Dil Bilgisi,

Varsa katıldığınız workshop, seminer veya kurs bilgileri,

Program Bilgileri bilgi seviyenizle birlikte ( şişirmeden:) ) ve eklemek istediğiniz diğer bilgiler

Not 1. Pdf uzantılı olması daha doğru olur.

Not 2. Cv içerisinde yerleştirme yaparken, öncelikli olmayan bilgilerin gereksiz büyüklükte olup olmadığı, yazıların okunaklı ve yazım hataları olmaksızın ve yeterli font büyüklüğünde olduğuna dikkat edilmelidir.

PORTFOLYO

İşlerimiz, tasarımın her alanında mümkün olduğunca çeşitli olmalıdır. İşlerimizi seçerken kendi beğenimiz doğrultusunda değerlendirmek yerine çeşitlilik açısından değerlendirerek portfolyo oluşturmak daha doğru olacaktır. Çeşitlilik olsun diye aynı işin çeşitlerini değil onların arasında en doğru bulduğunuzu kullanın.

Portfolyo örneklerimizi inceleyerek fikir alabilirsiniz. Tasarımlarınızı mock up kullanarak uygulama alanları üzerinde göstermeniz daha doğru olacaktır. Portfolyonuzu bize gönderirken behance gibi portfolyo sitelerini kullanabilir, kendi sitenizi yapabilir veya pdf bir dosya haline getirebilirsiniz.

Attığınız maillerde kısa bir ön yazı olması ve varsa paylaşmak istediğiniz linklerinizi bağlantı vererek buradan paylaşmanız daha doğru olacaktır.

 


RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
http://lokantatasarim.com/tasarim-ofisinde-stajyer-olmak-1-adim">
Twitter